SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Ponad 2,5 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych
Ponad 2,5 mln zł zostanie przeznaczonych na remonty, przebudowy i odbudowy dróg na Mazowszu, zniszczonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęsk żywiołowych. Środki dziś przyznane trafią do czterech samorządów.

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera przekazał promesy podczas spotkania w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim samorządowcom: Burmistrz Miasta i Gminy Żelechów, Burmistrzowi Miasta Raciąż, Wójtowi Gminy Sabnie i Wójtowi Gminy Sokołów Podlaski.

Środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych otrzymały:

Miasto Raciąż: przebudowa drogi gminnej (ul. Zielona) o długości 493 m oraz drogi gminnej (ul. Kwiatowa) o długości 178 m w miejscowości Raciąż, przebudowa drogi gminnej (ul. A. Hankiewicza) w miejscowości Raciąż na odcinku o długości 339 m, przebudowa drogi gminnej (ul. Błonie) w miejscowości Raciąż o długości 439,5 m, Przebudowa drogi gminnej (ul. Ogrodowa) w miejscowości Raciąż o długości 151 m. Wysokość dotacji wynosić będzie 970 000 zł.

Miasto i Gmina Żelechów – odbudowa drogi gminnej w miejscowości Sokolnik o długości 950 m – wraz z przepustami. Wysokość dotacji wynosić będzie 400 000 zł.

Gmina Sabnie – remont drogi gminnej w miejscowości Hilarów i w miejscowości Kostki-Pieńki o długości 1733 m. Wysokość dotacji wynosić będzie 650 000 zł.

Gmina Sokołów Podlaski – remont dróg gminnych w miejscowości Skibniew Podawce i w miejscowości Kostki o łącznej długości 940 m. Wysokość dotacji wynosić będzie 490 000 zł.

Data dodania artykułu: 2017-11-23
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u