SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Ponad 500 zasłużonych nauczycieli z Opolszczyzny uhonorowanych medalami oraz nagrodami MEN
W sumie nieco ponad 530 odznaczeń – w tym Srebrny oraz Brązowy Krzyż Zasługi, nadawany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę 12 października wojewoda opolski wręczył nauczycielom oraz pedagogom z całej Opolszczyzny. Kilka godzin trwało wręczanie krzyży zasługi, medali za długoletnią służbę, Medali KEN i nagród kuratora podczas wojewódzkiego Święta Edukacji Narodowej, które odbyło się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Wśród licznych przemówień, okolicznych wyrazów uznania za codzienny trud pracy w wychowywaniu dzieci i młodzieży, nie zabrakło odniesienia do rychłej reformy edukacji.

- Czekają nas zmiany właśnie po to, by następne pokolenia mogły w sposób wzorowy konkurować ze swoimi rówieśnikami na całym świecie. Abyśmy na każdym poziomie – jak chociażby na rynku pracy, przygotowali młodzież do tego aby była najlepsza na świecie – mówił podczas uroczystości Adrian Czubak, wojewoda opolski. – Te zmiany, które zostaną wprowadzone to nie rewolucja, to ewolucja. Poprzedzona wieloma konsultacjami, spotkaniami w całej Polsce przez Panią minister, przedstawicielami Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także związkami zawodowymi po to by dokładnie zdiagnozować, zaplanować i wdrożyć takie zmiany, które spowodują że odpowiemy na wymogi współczesnego świata – dodał.

Uroczystości, obok przedstawicieli edukacji w woj. opolskim, uświetnił także ksiądz biskup pomocniczy Kurii Diecezjalnej w Opolu Paweł Stobrawa, który życzył nauczycielom wytrwałości w dalszej pracy z młodym pokoleniem.

Na widowni nie zabrakło również Grażyny Kunki, nauczycielki PSP nr 3 w Prudniku, która otrzymała Medal za Długoletnią Służbę , a już w najbliższy piątek w Kancelarii Premiera RP – jako jedna z 20 osób w kraju - zostanie uhonorowana prestiżowym tytułem „Profesora Oświaty”. – Ogromnie się cieszę z tego wyróżnienia bo bardzo lubię to, co robię. Nie chcę nawet myśleć o emeryturze – mówiła w wywiadzie dla dziennikarzy.

Data dodania artykułu: 2016-10-13
Autor artykułu: Opolski UW
stat4u