SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Ponad pół miliarda złotych na dwa odcinki S3
Kolejne etapy budowy drogi ekspresowej S3 na odcinku Brzozowo-Rzęśnica zatwierdził dziś wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podczas wizyty w Szczecinie.

Decyzja pozwoli na ogłoszenie II etapu postępowania przetargowego na wykonanie przeszło 22-kilometrowej drogi na odcinku Brzozowo-Miękowo oraz prawie 4-kilometrowego odcinka Miękowo-Rzęśnica. Łączna wartość inwestycji wynosi 554 mln zł. Budowany odcinek ma być oddany do użytku na przełomie 2020 i 2021 r.

- Dzisiejsza decyzja, to w dużej mierze zasługa śp. wojewody zachodniopomorskiego Piotra Jani, który skutecznie zabiegał w Ministerstwie Transportu i Budownictwa o pieniądze na dokończenie S3, nazywając ją „arterią życia dla Pomorza Zachodniego” – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami wiceminister Jerzy Szmit. W konferencji prasowej uczestniczyli również wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, poseł Artur Szałabawka, wicewojewoda Marek Subocz i dyrektor szczecińskiego oddziału GDDKiA Tadeusz Rajkiewicz.

Wicemarszałek Brudziński podkreślał, że o pełnym zakończeniu budowy S3 będzie można mówić dopiero wtedy, gdy powstanie stałe połączenie wysp Uznam i Wolin.

Wiceminister Jerzy Szmit spotkał się również z samorządowcami, m.in. ze Szczecina, Świnoujścia i Goleniowa oraz przedstawicielami największych przedsiębiorstw i wraz z dyrektorem Tadeuszem Rajkiewiczem przedstawił planowaną inwestycję.

Data dodania artykułu: 2016-10-13
Autor artykułu: Zachodniopomorski UW
stat4u