SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Posterunek Policji w Porębie już otwarty
W Porębie, w powiecie zawierciańskim, został dziś otwarty Posterunek Policji. W uroczystym przekazaniu kluczy do komisariatu wziął udział wicewojewoda śląski Mariusz Trepka, insp. Piotr Kucia, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, a także przedstawiciele służb mundurowych, harcerstwa oraz mieszkańcy.

- Policja ma służyć mieszkańcom, być blisko mieszkańców, zapewniać im bezpieczeństwo i porządek publiczny, ale policja też ma słuchać mieszkańców i być im pomocna - podkreślił wicewojewoda Trepka, który życzył funkcjonariuszom spokojnej pracy w nowym miejscu, a mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa. Budynek komisariatu został podczas uroczystości poświęcony, a uczestnicy mieli okazję zwiedzić go od środka. Otwarcie posterunku uświetnił występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie pt. "Bezpieczny ruch drogowy", który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury.

Mieszczący się przy ulicy Chopina 1 komisariat został otwarty ponownie, po 5 latach przerwy. Teraz będzie w nim służyć 7 policjantów, w tym 2 dzielnicowych, którym przekazono dziś nie tylko budynek, ale też nowy radiowóz. Przywrócenie posterunku jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i samorządowców z regionu. Jego celem jest ułatwienie lokalnej społeczności kontaktu z policją i skrócenie czasu potrzebnego do odpowiedniego zareagowania na każde zgłoszenie obywatela. Poręba to jedno z trzech miejsc na mapie województwa śląskiego, gdzie przywrócono ostatnio posterunek policji. Wcześniej otwarto bowiem komisariat w Koszęcinie i w Kozach.

Data dodania artykułu: 2017-10-22
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u