SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Powołanie komendanta powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Mł. insp. Piotr Wilkowski został powołany na stanowisko komendanta powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczyste wręczenie rozkazów nastąpiło w obecności wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg, komendanta wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki, parlamentarzystów i przedstawicieli władz samorządowych.

Wraz z nowym komendantem powołanie na stanowisko I zastępcy otrzymał podkom. Krystian Łapiński, a na stanowisko zastępcy podkom. Tomasz Mroziński. W trakcie uroczystej zbiórki nastąpiło złożenie meldunku komendantowi wojewódzkiemu Policji. Rozkaz o powołaniu nowego szefa ostrowskiej komendy odczytał naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP mł. insp. Jacek Polcyn. Komendant powiatowy Policji w Ostrowie w słowach skierowanych do uczestników uroczystości podziękował za zaufanie.

Mł. insp. Piotr Wilkowski jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w policji pełni od 1991 roku, pracując między innymi w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym. W 2011 roku objął stanowisko komendanta Komisariatu Policji w Odolanowie, a następnie w 2015 roku stanowisko I zastępcy komendanta powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Data dodania artykułu: 2018-03-04
Autor artykułu: Wielkopolski UW
stat4u