SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Próbowali uciekać przeładowanym samochodem
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach zatrzymali dziesięciu obywateli Wietnamu, którzy granicę polską przekroczyli nielegalnie w pięcioosobowym samochodzie. Niewiele brakowało, żeby podróż skończyła się tragicznie.

W środę w miejscowości Krzywe (powiat suwalski) funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach przystąpili do kontroli drogowej pojazdu marki Skoda Superb. Kierowca nie zatrzymał się jednak i rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze podjęli pościg. Po przejechaniu kilku kilometrów za jednym z zakrętów zauważyli ściganą Skodę w przydrożnym rowie. W pojeździe znajdowały się trzy osoby o azjatyckich rysach twarzy. W pobliżu samochodu zostali odnalezieni kolejni cudzoziemcy. Ostatecznie ustalono, że samochodem jechało dziesięcioro obywateli Wietnamu, dziewięciu mężczyzn i jedna kobieta w wieku 18 -40 lat oraz kierowca, któremu udało się zbiec. Obcokrajowcy, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w naszym kraju, zostali zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy polsko-litewskiej.

Wszyscy cudzoziemcy zostali przebadani przez lekarza. Żaden z nich nie wymagał hospitalizacji. Po zakończeniu czynności urzędowych cudzoziemców przekazano stronie litewskiej. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania kierowcy.

Od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 16 grup nielegalnych migrantów w sumie 96 osób.

Data dodania artykułu: 2018-09-08
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA
stat4u