SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Premier Beata Szydło na 130-leciu Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeszczach
Dzięki wam - strażakom - polskie rodziny mogą czuć się bezpiecznie. Zawsze można na was polegać – podkreślała premier Beata Szydło na sobotnich obchodach 130-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w rodzinnych Brzeszczach.

Wasze hasło „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” w najlepszy sposób streszcza misję, którą realizujecie o każdej porze dnia i nocy – premier zwróciła się do strażaków OSP Brzeszcze. To, że jesteście zawsze z nami doceniają Polacy, plasując was jako zawód najwyższego zaufania – dodała.

Szefowa rządu podziękowała strażakom ze swojej rodzinnej miejscowości i gminy za odwagę oraz niezwodne wspieranie społeczności lokalnej zarówno w potrzebie, jak i ważnych dla niej momentach. Kiedy wspólnie pracowaliśmy w samorządzie, zawsze można było na was liczyć i staliście na straży. To, co robiliście przez 130 lat dla naszej miejscowości, będziecie kontynuować – przekonywała premier.

Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeszczach

Aktualnie w OSP Brzeszcze działa 133 strażaków ratowników czynnych, jeden honorowy i ponad 50 osób w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. Na wyposażeniu jednostki są trzy samochody ratowniczo-gaśnicze oraz specjalistyczny sprzęt ratowniczy.

Data dodania artykułu: 2017-06-03
Autor artykułu: premier.gov.pl
stat4u