SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Premier Beata Szydło na uroczystościach z okazji jubileuszu 100. rocznicy objawień fatimskich
Premier Beata Szydło wzięła udział w uroczystej mszy świętej z okazji jubileuszu 100. rocznicy objawień fatimskich. Uroczystość odbyła się dziś w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkachw Zakopanem. W wydarzeniu uczestniczyli także Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką i członkowie Rady Ministrów. Wcześniej szefowa polskiego rządu spotkała się z mieszkańcami Zakopanego, którzy towarzyszyli jej w drodze do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Metropolita Poznański J.E. ks. abp. Stanisław Gądecki - Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Homilię wygłosił Biskup diecezji Coimbra w Portugalii, były rektor Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie, J.E. ks. bp. Virgílio do Nascimento Antunes. Podczas uroczystości w sanktuarium na Krzeptówkach został odnowiony Akt Poświęcenia Kościoła i Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Dokument ten jest odnowieniem "Aktu poświęcenia ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi" z 8 września 1946 r. Było to nawiązanie do ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał papież Pius XII w 1942 r. Inspiracją do odnowienia aktu jest 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie przypadająca właśnie w tym roku.

Po zakończeniu mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej premier Beata Szydło zwiedziła Skarbiec z pamiątkami związanymi ze św. Janem Pawłem II oraz złożyła wpis w Księdze Gości.

Data dodania artykułu: 2017-06-07
Autor artykułu: premier.gov.pl
stat4u