SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Prezydent Czech z wizytą w Polsce
Prezydent Andrzej Duda z Małżonką powitali w czwartek przed południem na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego goszczącego w Polsce Prezydenta Czech Miloša Zemana i jego Małżonkę. W ceremonii wziął udział Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera

Warszawa jest drugim, po Bratysławie, miejscem oficjalnej wizyty Miloša Zemana od czasu uzyskania przez niego reelekcji na urząd prezydenta.

Wśród tematów rozmów polityków znalazły się przygotowania do szczytu NATO i problematyka bezpieczeństwa. Andrzej Duda i Miloš Zeman poruszyli również kwestie współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz inicjatywy Trójmorza przed kolejnymi szczytami obu tych formatów. Podczas wspólnej konferencji prasowej politycy przypomnieli, że spotkanie odbywa się w wyjątkowym roku, ponieważ zarówno Polacy, jak i Czesi świętują właśnie stulecie odzyskania niepodległości.

Po południu Miloš Zeman złożył kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku. W tej części oficjalnej wizyty Prezydenta Czech uczestniczył Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera.

Prezydent Czech odbył również zaplanowane spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim.

Data dodania artykułu: 2018-05-11
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u