SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Prezydent Katowic Marcin Krupa wręczył dziś nagrody w dziedzinie kultury. Laureatami - Artur Rojek, Beata Netz i Miuosh
Dzisiaj, w związku ze 152. rocznicą nadania Katowicom praw miejskich, odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury. Są one przyznawane od 1984 roku - za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz organizacyjne, mające wpływ na rozwój i upowszechnianie kultury w mieście. - Nagrody te mają w Katowicach wyjątkowy charakter

Nie tylko dlatego, że ich wręczanie jest co roku jednym z kluczowych momentów obchodów urodzin miasta. Ważniejsza jest ich wymowa w sferze symbolicznej, honorujemy bowiem ludzi, którzy w twórczy sposób zmieniają oblicze Katowic. Wśród długiej listy laureatów są najwybitniejsze postaci polskiej kultury. Nie inaczej jest i w tym roku. Dzisiejsze nagrody dla Beaty Netz, Artura Rojka i MIUOSHa są podziękowaniem za ich wkład w rozwój miasta. Fakt, że tak wspaniali ludzie wiążą swoje życie i twórczość z naszą metropolią, napawa dumą wszystkich mieszkańców - mówi prezydent Marcin Krupa.

Nagrody wręczono:

Arturowi Rojkowi – wybitnemu muzykowi, autorowi tekstów i utworów muzycznych, z których niemal każdy można nazwać przebojem, pomysłodawcy i dyrektorowi artystycznemu OFF Festivalu – muzycznego przedsięwzięcia o międzynarodowej randze, wspierającego ideę Miasta Muzyki.

Beacie Netz – za całokształt działalności filmowej i dziennikarskiej, w której z pasją oddaje najpiękniejsze i najciekawsze detale kultury Śląska; w niebanalnej formie prezentuje historie życia i twórczości wybitnych śląskich artystów.

Miłoszowi Boryckiemu – znanemu publiczności jako Miuosh, ważnej postaci polskiej sceny rap, którego twórczość swój autentyzm i świeżość zawdzięcza silnemu związkowi ze Śląskiem, jego tradycjami muzycznymi i życiem codziennym.

Data dodania artykułu: 2017-09-07
Autor artykułu: UM Katowice
stat4u