SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Prezydent Kielc otrzymał najwyższe państwowe odznaczenie Ukrainy
Prezydent Kielc odebrał dziś najwyższe państwowe odznaczenie Ukrainy - Order Księcia Jarosława Mądrego. Order, przyznany decyzją Prezydenta Ukrainy - Petro Poroszenki, wręczony został w Winnicy podczas „Dnia Europy”, przez Wołodymyra Grojsmana - premiera rządu Ukrainy. Wojciech Lubawski otrzymał go za wyjątkowy wkład w rozwój przyjacielskich relacji polsko - ukraińskich oraz wieloaspektowe, bezinteresowne wsparcie naszego wschodniego sąsiada. Odbierając odznaczenie podkreślił, że jest ono ukoronowaniem lat współpracy pomiędzy Kielcami a Winnicą.

Order Księcia Jarosława Mądrego to państwowe odznaczenie Ukrainy, ustanowione w 1995 r. Nadawany jest w pięciu klasach za wybitne zasługi dla Ukrainy w różnych dziedzinach. Wojciech Lubawski jest jednym z 16 Polaków, którzy zostali uhonorowani tym odznaczeniem. Wśród kawalerów orderu są m.in. śp. prezydent Lech Kaczyński, śp. Jacek Kuroń i Krzysztof Zanussi.

Delegacja kielczan, z Wojciechem Lubawskim na czele, została zaproszona do Winnicy na organizowany przez to miasto „Dzień Europy”. Podczas pobytu na jednej z głównych scen swój spektakl "Jazz Dance Back and Forth" zaprezentował dziś Kielecki Teatr Tańca. Kielczanie wzięli ponadto udział w uroczystości rozdania świadectw w Polskiej Szkole Sobotniej w Winnicy

Data dodania artykułu: 2016-05-16
Autor artykułu: www.um.kielce.pl
stat4u