SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Program Rodzina 500+ podsumowany po trzech miesiącach
Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podsumował dziś na konferencji prasowej trzy pierwsze miesiące działania programu Rodzina 500+.

Województwo zachodniopomorskie znajduje się na trzecim miejscu w kraju pod względem relacji ilości wydanych decyzji do ilości złożonych wniosków - Na 100 tys. złożonych wniosków wydano już 86 tys. decyzji o wypłaceniu świadczenia, co oznacza aż 86% zrealizowanych wniosków – mówił wicewojewoda Subocz – Łącznie wypłacono już 263 tys. świadczeń.

Wicewojewoda zaapelował, by te rodziny, które chcą uzyskać świadczenie liczone od początku działania programu, czyli od 1 kwietnia, jak najszybciej złożyły wniosek.

- Nie czekajcie na ostatnią chwilę, to może powodować duże kolejki w miejscach składania wniosków – apelował wicewojewoda – Przypominam, że aby uzyskać trzymiesięczne wyrównanie, wniosek trzeba złożyć najpóźniej do 1 lipca włącznie. Po tym terminie świadczenia będą liczone od miesiąca, w którym rodzina złożyła wniosek.

Do Zachodniopomorskiego na wypłaty świadczeń w ramach programu do końca tego roku przewidziano 735 mln zł. Na obsługę programu – 14 mln.

Zakończyła się także akcja informacyjna związana z programem Rodzina 500+. Inspektorzy Wydziału Spraw Społecznych ZUW odwiedzili wszystkie 114 gmin naszego województwa. Podczas kampanii przedstawiciele wojewody rozmawiali zarówno z pracownikami realizującymi ustawę, jak również mieszkańcami gmin, a także rozdawali materiały promocyjne programu Rodzina 500 +. Łącznie przejechali 13 tys. km.

- Chciałbym podziękować wszystkim samorządom za zaangażowanie i sprawne działanie – podsumował wicewojewoda Marek Sub

Data dodania artykułu: 2016-06-22
Autor artykułu: Zachodniopomorski UW
stat4u