SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Propagatorzy leśnictwa spotkali się w nidzickim zamku
W murach nidzickiego zamku członkowie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa świętowali jubileusz 65-lecia istnienia olsztyńskiego oddziału tej organizacji. W uroczystości uczestniczył wicewojewoda Sławomir Sadowski.

Obchody połączone były z seminarium podsumowującym Krajowy Program Zwiększania Lesistości. Jednak zanim przystąpiono do przedstawienia założeń programu i jego rezultatów, nastąpił uroczysty moment wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych. Z rąk wicewojewody Sławomira Sadowskiego wyróżniający się członkowie stowarzyszenia odebrali Brązowe Krzyże Zasługi oraz odznaki honorowe: „Za Zasługi dla Gospodarki RP” oraz „Za Zasługi dla Środowiska i Gospodarki Wodnej”. W roboczej części spotkania leśnicy rozmawiali między innymi o aktualnym stanie zalesienia oraz propozycjach zmian w tym zakresie.

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa jest organizacją propagującą rozwój nowoczesnej myśli leśnej, zajmującą się podnoszeniem kwalifikacji zawodowych swoich członków oraz popularyzowaniem w społeczeństwie wiedzy z zakresu leśnictwa, drzewnictwa i ochrony środowiska. Organizuje szkolenia zawodowe, sympozja, wykłady.

Data dodania artykułu: 2016-09-16
Autor artykułu: Warmińsko-Mazurski UW
stat4u