SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Przedsiębiorcy wspierani przez ŁSSE
W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbyła się uroczystość wręczenia decyzji o wsparciu przedsiębiorców w realizacji nowych inwestycji. W wydarzeniu wziął udział wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

Dzisiejsza uroczystość to dowód, że Polska, w tym nasze województwo łódzkie jest przyjaznym miejscem dla inwestorów. Bezpieczny, stabilny, dobrze zarządzany kraj z właściwą legislacją, jakim jest dziś nasza Ojczyzna stanowi atrakcyjne miejsce dla przedsiębiorców. Cieszy mnie to szczególnie, gdyż o sile gospodarki i zamożności społeczeństwa danego państwa decyduje w głównej mierze nowoczesny przemysł – podkreślił Karol Młynarczyk.

Decyzje o wsparciu zostały przyznane dwunastu firmom. Z ulg podatkowych związanych z planami inwestycyjnymi i tworzeniem nowych miejsc pracy skorzysta dziewięciu przedsiębiorców z województwa łódzkiego, dwóch z województwa mazowieckiego oraz jeden z Wielkopolski. Łączna wartość planowanych inwestycji wyniesie około 1,2 mld zł, a w ich ramach powstanie 349 miejsc pracy. Program dedykowany jest dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz firm, które nie były do tej pory ulokowane w strefach ekonomicznych.

- Spośród wszystkich nowych decyzji o wsparciu aż osiem dotyczy inwestorów, którzy do tej pory nie działali w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Widać wyraźnie, że obowiązująca od ubiegłego roku ustawa spowodowała, że ze zwolnień strefowych częściej korzystają małe i średnie polskie przedsiębiorstwa - powiedział Marek Michalik.

Decyzje o wsparciu przedsiębiorcom wręczyli:poseł na Sejm RP Piotr Polak, wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego Grzegorz Wojciechowski oraz zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w postaci prezesa Marka Michalika i wiceprezes Agnieszki Sygitowicz.

Data dodania artykułu: 2019-04-23
Autor artykułu: Łódzki UWstat4u