SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Przedstawiciele branży meblarskiej spotkali się w Ostródzie
Już po raz 43 przedstawiciele branży meblarskiej i drzewnej spotkali się na Międzynarodowych Targach Meblowych. Towarzyszyły im również odbywające się od trzech lat Targi Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMIA. Udział w tym wydarzeniu wzięli wystawcy z Polski i zagranicy. Nie zabrakło też przedstawicieli firm z naszego regionu. W otwarciu Targów w ostródzkim centrum Expo Mazury uczestniczył wojewoda Artur Chojecki, który objął tę imprezę honorowym patronatem.

Już po raz 43 przedstawiciele branży meblarskiej i drzewnej spotkali się na Międzynarodowych Targach Meblowych. Towarzyszyły im również odbywające się od trzech lat Targi Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMIA. Udział w tym wydarzeniu wzięli wystawcy z Polski i zagranicy. Nie zabrakło też przedstawicieli firm z naszego regionu. W otwarciu Targów w ostródzkim centrum Expo Mazury uczestniczył wojewoda Artur Chojecki, który objął tę imprezę honorowym patronatem. Cieszę się, że tak ogromne przedsięwzięcie o zasięgu międzynarodowym odbywa się po raz kolejny właśnie w naszym województwie. Jestem przekonany, że organizatorzy zadbali o to, aby podczas tego czterodniowego spotkania producentów mebli, dystrybutorów i przedstawicieli sektora sprzedaży mebli nie zabrakło czasu i miejsca na rozmowy partnerskie i biznesowe, które zaowocują nowymi kontraktami i współpracą międzynarodową w tym sektorze. Mam nadzieję, że skorzystają Państwo również ze specjalnie przygotowanych prelekcji i warsztatów, które są bezpośrednio związane z Państwa branżą – powiedział wojewoda Artur Chojecki.

Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie to jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w Polsce, które już na dobre zagościło w kalendarzu producentów mebli. Odbywające się w jednym z najnowocześniejszych obiektów targowo-konferencyjnych w kraju, Expo Mazury, z każdym rokiem przyciąga więcej zwiedzających. Ubiegłoroczną edycję odwiedziło ponad 11 tys. osób z 28 krajów, m.in. z: Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Francji, Niemiec, Holandii, Rosji, Hiszpanii, a nawet Kolumbii i Izraela. Wystawcami są w przeważającej części producenci mebli natomiast odwiedzającymi targi są właściciele sklepów, salonów meblowych, dystrybutorzy. Równolegle z 43. edycją Międzynarodowych Targów Meblowych zaplanowano 3. edycję Targów Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMIA. To pozwala przyjechać w jednym czasie wielu specjalistom z kilku dziedzin i działów jednej firmy.

Targom towarzyszą pokazy tematyczne, panele dyskusyjne i konferencje z udziałem wybitnych gości związanych z tym biznesem i szeroko pojętym wzornictwem. W programie znalazły się m.in. ekspercki wykład dotyczący możliwości pozyskania dofinansowania na działania promujące eksport dla firm mikro, małych i średnich, prelekcje na temat strategii wyboru ochrony wzoru przemysłowego w meblarstwie, prelekcje i seminaria dotyczące rozszerzenia działalności na rynek USA, czy warsztaty z zakresu wystawiennictwa.

Branża drzewno-meblarska zatrudnia w całym kraju ponad 160 tysięcy osób i jest jedną z najlepiej rozwijających się w Polsce gałęzi przemysłu. Większość produkcji eksportowana jest do Europy zachodniej.

Data dodania artykułu: 2016-09-10
Autor artykułu: Warmińsko-Mazurski UW
stat4u