SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Przy MOS powstaje stacja metra
Na parkingu Miejskiego Ośrodka Sztuki przy ul. Pomorskiej 73 powstaje obraz w technice 3D zatutyłowany Stacja MOS. Autorem obrazu jest gorzowianin Tomasz Kalitko.

Realizacją projektu zajął się Tomasz Kalitko i Studio Trakcja, czyli grupa projektowa, której jest założycielem. Tomek przenosi w przestrzeń publiczną swoje "miejskie" pejzaże, czyli swój charakterystyczny i doceniany cykl obrazów. Przy budynku MOS maluje obraz przedstawiający ludzi wychodzących z podziemnej stacji metra. Od soboty, 20 sierpnia obraz będzie gotowy do oglądania. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć wykonanej podczas malowania obrazu.

Stacja MOS nie jest jego pierwszym działaniem w przestrzeni miejskiej. W 2015 roku, wraz z gorzowskim Stowarzyszeniem Sztuka Miasta i poznańską grupą Noga Dzika zaprojektował i namalował w Gorzowie mural. Mieści się on na ścianie kamienicy przy ul. Teatralnej. Zatutyłowany jest Wojna, a jego projekt powstał do wiersza Zbigniewa Herberta o tym samym tytule.

Tomasz Kalitko jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, czyli dzisiejszego Uniwersytetu Artystycznego. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał na kierunku malarstwa. Jest dr sztuki i aktualnie pracuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w szóstej pracowni malarstwa. Od września 2016 r. zostanie prodziekanem na Wydziale Malarstwa i Rysunku w UAP.

Data dodania artykułu: 2016-08-19
Autor artykułu: www.gorzow.pl
stat4u