SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Regionalne Zawody Jeździeckie w Rzecznej
Na hipodromie Stadniny Koni w Rzecznej po raz kolejny odbyły się Regionalne Zawody w skokach przez przeszkody, nad którymi patronat honorowy objął wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. W podsumowaniu zawodów i uroczystym wręczeniu pucharów oraz nagród uczestniczył wicewojewoda Sławomir Sadowski.

W tych mających już swoją renomę zawodach udział bierze co roku wiele klubów i sekcji jeździeckich z całego regionu oraz innych województw. Publiczność mogła obejrzeć zarówno debiutujących zawodników, jak i doświadczonych jeźdźców, którzy musieli wykazać się nie tylko wyjątkową precyzją, ale także opanowaniem i znakomitą orientacją na torze przeszkód.

Sekcja Jeździecka przy Stadninie Koni RZECZNA powstała w 1955 roku. Pierwszymi zawodnikami Sekcji byli: Józef Heinberger, Henryk Wąsik, Stanisław Deskur oraz Jan Zakrzewski. Dysponowali oni na początku małą ilością koni. Pierwsze starty i wyniki sportowe przyszły dopiero w 1957 roku. W 1959 roku dochodzą do Sekcji Tadeusz Czermiński oraz Michał Siemion. Od roku 1961 starty zaczyna obecny Koniuszy Oddziału Rzeczna Zygmunt Mirys. Zawodnicy startujący w barwach LKJ Rzeczna zaczynają startować w zawodach konnych na terenie całego kraju. W 1964 roku Michał Siemion zdobywa brązowy medal na Mistrzostwach Polski w konkurencji ujeżdżenia. Razem z sukcesami zawodników przychodzą sukcesy sportowe koni hodowli SK Rzeczna. Jeźdźcy z Rzecznej zajmują miejsca na podium podczas Pucharu Narodów, Mistrzostw Polski oraz w wielu innych zawodach. Wszyscy zawodnicy LKJ Rzeczna startowali na koniach hodowli macierzystej stadniny. Obecnie na terenie Stadniny działa Klub Jeździecki BASKIL, który skupia w swoich szeregach głównie młodzież pracowników Stadniny i mieszkańców Pasłęka.

Data dodania artykułu: 2018-07-04
Autor artykułu: Warmińsko-Mazurski UW
stat4u