SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Rowerem przez Łódź
Mamy już 85,7 km dróg i pasów rowerowych, 10,5 km przybyło w 2013 roku, a w tym powstanie kolejnych ponad 20 km - takie informacje przekazano na konferencji prasowej z udziałem pierwszego wiceprezydenta Łodzi Marka Cieślaka. W sumie będzie to już ponad 100 km szlaków rowerowych przy jednoczesnej rozbudowie infrastruktury.
- Przy każdej nowej inwestycji drogowej, jak to ma miejsce np. przy przebudowie ulic Rojnej czy Inflanckiej, powstają ścieżki rowerowe i to już standard stosowany przy kolejnych modernizacjach układu komunikacyjnego miasta - powiedział wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak, podkreślając także, że w tym roku uruchomiony zostanie system roweru miejskiego, który w pierwszej fazie obejmie 50 stacji i 500 rowerów.

Jak poinformowała wicedyrektor ZDiT Katarzyna Mikołajec, niedługo oddana zostanie do użytku droga rowerowa wzdłuż al. Śmigłego-Rydza o długości 3,6 km. W budowie jest 11 km ścieżek, m.in. na al. Politechniki, ul. Zgierskiej, Rojnej i przy Trasie Górna. Dodatkowe 4 km trasy dla rowerzystów powstanie na odcinku remontowanych ulic Inflanckiej i Zgajnikowej. Kilka inwestycji rowerowych znajduje się także w zadaniach budżetu obywatelskiego, a kilka fragmentów dodatkowych ścieżek ma szansę powstać przy wykorzystaniu oszczędności ZDiT, wygospodarowanych przy okazji przetargów.

Więcej informacji z Łodzi na- www.uml.lodz.pl

Data dodania artykułu: 2014-03-28
Autor artykułu: źródło - UM Łódźstat4u