SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Rozbito gang narkotykowy ze Starogardu Gdańskiego
Funkcjonariusze z Morskiego Oddziału SG rozbili działającą na terenie Starogardu Gdańskiego grupę przestępczą, zajmującą się dystrybucją środków odurzających i substancji psychotropowych. Zatrzymano 7 osób, w tym organizatora procederu, 30-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego.

Zebrany materiał dowodowy umożliwił przedstawienie sześciu osobom zarzutu wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w ilości nie mniejszej niż 4 kg ziela konopi oraz 3 kg amfetaminy wartych ponad 320 tys. zł. W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych ujawniono dodatkowo ponad 740 gramów rodków odurzających i substancji psychotropowych, w tym tzw. „dopalaczy”, wartych 34 tys. zł. Ponadto, przy zatrzymanych, ujawniono ponad 29 tys. zł w gotówce. Prawdopodobnie pieniądze pochodzą z nielegalnych transakcji narkotykowych.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zastosował wobec 5 podejrzanych (od 28 do 41 lat) areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Trwają czynności mające na celu ukarnie wszystkich osób zaangażowanych w proceder. Postępowanie prowadzone jest przez Wydział Operacyjno-Śledczy Morskiego Oddziału SG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Starogardzie Gdańskim.

Data dodania artykułu: 2017-07-20
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u