SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Rozwój gospodarczy powinien przekładać się na życie każdej polskiej rodziny
Jestem zaszczycona, że mogę ponownie uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Rok temu odbierając nagrodę powiedziałam, że chciałabym, by ten kompas prowadził polski rząd w dobrym kierunku, do którego zobowiązaliśmy się w kampanii wyborczej, a który wyznaczyli nam Polacy – powiedziała premier Beata Szydło podczas gali Polski Kompas 2017 organizowanej przez Gazetę Bankową.

Dobry kurs na gospodarkę

Dzisiaj mogę z satysfakcją powiedzieć, że łódź biało-czerwonej drużyny płynie według wyznaczonego kursu. Jest on doskonały, a dowodem na to są wyniki gospodarcze. One nas bardzo cieszą. Dzięki nim możemy realizować coraz więcej projektów społecznych i gospodarczych – zaznaczyła szefowa rządu.

Premier mówiła, że w ubiegłym roku priorytetem rządu był program Rodzina 500+, program prospołeczny i prorodzinny, ale też taki, który okazał się być kołem zamachowym polskiej gospodarki. W tym roku to właśnie gospodarka jest najważniejsza. Beata Szydło podziękowała ministrowi Mateuszowi Morawieckiemu kierującemu resortami finansów i rozwoju, oraz jego zespołom, za osiągnięcie tak dobrych wyników. Kiedy jest mądry plan i człowiek, który jest zdeterminowany, wie co ma robić, i potrafi zbudować drużynę, to można bardzo wiele osiągać – mówiła premier Beata Szydło. Jak dodała, celem rządu jest to, by rozwój gospodarczy przekładał się na życie każdej polskiej rodziny, by każdy mógł być jego beneficjentem.

Konsekwentna realizacja planu

Mogę zapewnić, że dopóki będziemy płynęli tym żaglowcem z biało-czerwonymi symbolami, dopóty nasza drużyna będzie realizowała to, do czego się zobowiązała, co wyznaczył nam nasz lider, Jarosław Kaczyński, kiedy rozpoczynaliśmy kampanię wyborczą – oznajmiła premier Beata Szydło. Podkreśliła, że dziś można powiedzieć, że spełniają się marzenia. Mam nadzieję, że marzeń polskich rodzin spełni się jak najwięcej. Jesteśmy właśnie od tego, by je spełniać, i nadal będziemy konsekwentnie to realizowali – zadeklarowała szefowa rządu.

Data dodania artykułu: 2017-10-12
Autor artykułu: premier.gov.pl
stat4u