SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Ruszyły próbne matury w Kielcach
Od wtorku, 8 marca przez trzy najbliższe dni odbywają się próbne matury. We wtorek uczniowie zmierzyli się z językiem polskim. W środę czeka na nich egzamin z matematyki, a w czwartek z języka angielskiego. W tym roku próbna matura organizowana jest już po raz siódmy. W sumie do sprawdzianu umiejętności przystąpi prawie 14 tysięcy maturzystów ze 132 szkół, również z województwa podkarpackiego, mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego, małopolskiego i śląskiego.

Próbną maturę organizuje Uniwersytet Jana Kochanowskiego, „Echo Dnia”, Urząd Miasta Kielce, Radio Kielce oraz Telewizja Świętokrzyska. Przygotowanie zadań nadzoruje Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wyniki próbnych egzaminów, to niezwykle ważna przesłanka dla pedagogów.

II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Kielcach w próbnej maturze uczestniczy po raz drugi. W tym roku do egzaminu dojrzałości przystępuje tu łącznie 450 uczniów, tegorocznych absolwentów oraz tych z lat ubiegłych. Większość z nich nie ukrywa, że tego typu egzaminy to świetna próba sprawdzenia swoich umiejętności.

Próbny egzamin dojrzałości odbywa się zgodnie z procedurami prawdziwej matury. Jedyna różnica polega na tym, że prace uczniów oceniać będą nauczyciele, a nie członkowie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Rezultaty powinny być znane już pod koniec marca.

Więcej zdjęć na; www.um.kielce.pl

Data dodania artykułu: 2016-03-10
Autor artykułu: www.um.kielce.pl
stat4u