SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Ruszyły zapisy do 16. Cracovia Maraton
Lubisz biegać? Maratony to Twój konik? A może chcesz po raz pierwszy spróbować swoich sił na takim dystansie? Jeśli tak, 16. Cracovia Maraton to idealna propozycja dla Ciebie. Bieg odbędzie się 30 kwietnia 2017 roku, ale internetowe zapisy ruszyły już dziś! Początkowa opłata startowa wynosi 70 zł i będzie obowiązywać do końca bieżącego roku

Podobnie jak w 15., jubileuszowej edycji imprezy istnieje możliwość zgłoszeń drużynowych – przewidzianych dla minimum dziesięcioosobowych grup. Zespoły obowiązują promocyjne stawki wpisowego. Szczegóły na temat zasad zapisów drużynowych znajdują się w regulaminie 16. PZU Cracovia Maraton. Prowadzona będzie również klasyfikacja drużynowa – dla pięciu najliczniejszych zespołów.

Po raz kolejny, start i meta najważniejszej imprezy biegowej w Krakowie, jednej z największych w Polsce, zaliczanej do Korony Maratonów Polskich, usytuowane będą na krakowskim Rynku Głównym.

Tradycyjnie już, rywalizacja na królewskim dystansie 42 km i 195 m zwieńczy Krakowskie Spotkania Biegowe. Trzydniowe sportowe święto rozpocznie się piątkowym (28 kwietnia) Biegiem Nocnym na 10 km. W sobotę (29 kwietnia) zorganizowane zostaną m.in.: tradycyjny Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego oraz inne imprezy, przeznaczone w szczególności dla całych rodzin i animacje dla dzieci.

Data dodania artykułu: 2016-08-04
Autor artykułu: www.krakow.pl
stat4u