SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Służba Więzienna okręgu łódzkiego obchodzi swoje święto
W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbyły się obchody Święta Służby Więziennej inaugurujące okręgowe obchody 100-lecia więziennictwa w niepodległej Polsce. Funkcjonariusze otrzymali odznaczenia resortowe Ministra Sprawiedliwości z rąk wicewojewody łódzkiego Karola Młynarczyka.

Wicewojewoda Łódzki wraz z Dyrektorem Okręgowym uhonorowali 22 osoby odznaczeniem ministerialnym „Za zasługi w pracy penitencjarnej” a funkcjonariusze z korpusu oficerów i chorążych otrzymali akty nadania wyższych stopni służbowych.

- Nie może być mowy o praworządnym i bezpiecznym państwie bez nowoczesnej i kompetentnej Służby Więziennej. Działania funkcjonariuszy więziennictwa nie są widoczne na co dzień, ale wypełniane przez Państwa zadania są ogromnie ważne dla społecznego ładu, dla bezpieczeństwa polskich obywateli - powiedział Karol Młynarczyk podczas swojego wystąpienia, po czym dodał - Służba więzienna jest jedną z tych formacji, która przyczynia się do obrony wartości, na jakich wspiera się państwowość i rozwój demokratycznej i praworządnej Rzeczypospolitej Polskiej.

W związku z zakończeniem służby przez dyrektora okręgowego Jacka Lenarta wojewoda łódzki Zbigniew Rau wystosował list gratulacyjny odczytany przez Karola Młynarczyka - Pańska postawa jest znakomitym dowodem na to, że praca w służbie więziennej to nie tylko zawód, to swoista misja. Żywię nadzieję, że podejmowane z sukcesami w trakcie pańskiej kadencji zadania, takie jak realizacja rządowego programu praca dla więźniów czy system dozoru elektronicznego, będą na równym poziomie kontynuowane przez godnych Pana następców – brzmiały słowa Wojewody.

Pułkownik Jacek Lenart rozpoczął pracę w Służbie Więziennej w sierpniu 1991 roku na stanowisku młodszego wychowawcy działu penitencjarnego Aresztu Śledczego w Łodzi. W sierpniu 1994 roku został inspektorem działu ochrony, a od grudnia 1994 roku objął w nim pozycję zastępcy kierownika. Od września 1996 roku pracował, jako specjalista ds. ochrony w nowopowstającym Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Łodzi, gdzie z przerwą (w latach 2001-2004 – zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Łodzi) pełnił służbę do marca 2008 roku. Wówczas powołany został na stanowisko dyrektora Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim. Z dniem 6 marca 2015 roku decyzją Ministra Sprawiedliwości został powołany na stanowisko Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Łodzi.

Z zaproszenia do udziału w uroczystości skorzystali m.in.: w zastępstwie Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego ks. Kanonik Jarosław Jurgiel, przedstawiciel Prezydent Miasta główny specjalista Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM w Łodzi Marek Białkowski, komendant wojewódzki policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński, łódzki komendant wojewódzki PSP w Łodzi st. bryg. Jarosław Wlazłowski, oraz płk. Mariusz Stasiak przedstawiciel szefa łódzkiego oddziału ABW.

Data dodania artykułu: 2018-02-12
Autor artykułu: Łódzki UW
stat4u