SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,SAMOCHÓD RATOWNICZO-GAŚNICZY DLA OSP W FUTOMIE
Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Futomie trafił samochód ratowniczo-gaśniczy, dzięki któremu zwiększą się możliwości operacyjno-techniczne oraz gotowość bojowa jednostki.

Oficjalnego przekazania pojazdu Renault Kerax, będącego dotychczas w użytkowaniu Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie, dokonano 3 czerwca br. w obecności wojewody Ewy Leniart, podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzeja Babca, komendanta miejskiego PSP w Rzeszowie bryg. Tomasza Barana, członka Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisława Kruczka oraz przedstawicieli władz samorządowych, jednostek OSP z gminy Błażowa i społeczności lokalnej. Ceremonię poświęcenia pojazdu przeprowadził kapelan strażaków OSP w Futomie ks. proboszcz Jan Czaja.

– Dobrze przygotowana i wyszkolona jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej to dla lokalnej społeczności gwarancja bezpieczeństwa. Bardzo często to właśnie Wy, strażacy ochotnicy, docieracie na miejsca zdarzenia jako pierwsi i rozpoczynacie akcję ratunkową. Aby zadania te wykonane były w odpowiedni sposób, niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Jestem przekonana, że wóz strażacki, który dziś trafia w Wasze ręce usprawni działania niosące pomoc i ratunek okolicznym mieszkańcom. Niech służy jak najlepiej podczas akcji ratowniczych i pozwala szczęśliwie wrócić do domu – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podczas uroczystości w Futomie.

Data dodania artykułu: 2018-06-06
Autor artykułu: Podkarpacki UW
stat4u