SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,SUKCES STUDENTA UMK
Student prawa na UMK Jakub Rzeszowski wraz z zespołem Biura Rzecznika Praw Studenta Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej zrealizuje projekt „Świadomy student”. Otrzymał on finansowe wsparcie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W tegorocznej edycji konkursu MNiSW „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego” wyłoniono ośmiu laureatów. Na dofinansowanie wybranych projektów Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczyło 338 tys. zł.

Były przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu został nagrodzony wspólnie z rzeczniczką Praw Studenta PSRP - Justyną Rokitą (UMCS) oraz Sylwią Gamoń (Politechnika Śląska). Uzyskane dofinansowanie pozwoli zespołowi spotkać się z maturzystami z 30 miast w całej Polsce. Celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy licealistów na temat możliwości wyboru kierunków studiów i uczelni wyższych, uświadomienie zasad rekrutacji na studia, omówienie istoty zawieranych umów student-uczelnia, jak również zapoznanie ich z obowiązkami i prawami studenta, organizacją studiów, kulturą jakości kształcenia czy pomocą socjalna dla studentów.

Studenci odpowiedzą na pytania, porozmawiają o studiach i o tym, co robić, gdy ma się inny plan na życie. Wyjaśnią, jak przejść przez rekrutację i przede wszystkim jak wybrać właściwy kierunek studiów. Autorzy projektu już zapraszają na stronę www.wybierzstudia.nauka.gov.pl

Jakub Rzeszowski jest studentem prawa na UMK. Pełnił funkcję Przewodniczącego Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego WPiA UMK oraz funkcję Prezesa Studenckiego Koła Naukowego Prawa Wyborczego "Elektor". Członek Senatu UMK, Rady Wydziału WPiA UMK oraz Komisji Prawno-Socjalnej Parlamentu Studentów RP. Prywatnie miłośnik dobrej książki, podróży oraz piłki nożnej.

Data dodania artykułu: 2016-05-18
Autor artykułu: www.torun.pl
stat4u