SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Różankach
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wspólnie z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem wzięli udział w uroczystości przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Różankach (gm. Kłodawa).

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak w swoim przemówieniu zapewnił strażaków, że jako wojewoda odpowiedzialny za bezpieczeństwo mieszkańców województwa lubuskiego, w każdej sytuacji będzie ich wspierał na tyle, na ile zezwolą na to jego kompetencje.

– Żyjemy w świecie, gdzie poczucie bezpieczeństwa jest jedną z ważniejszych potrzeb współczesnego człowieka i to, że Lubuszanie przy każdej okazji mówią, że czują się bezpiecznie to jest wielka zasługa Państwowej Straży Pożarnej, strażaków ochotników w województwie lubuskim i wszystkich służb mundurowych. Chcę Państwa zapewnić, jako przedstawiciel Rządu Prawa i Sprawiedliwości w województwie lubuskim, że te działania, które Rząd prowadzi są nakierunkowane na to, aby bezpieczeństwo naszych rodaków było jednym z priorytetów. Dzięki programowi modernizacji przekazywane są pieniądze, abyście Państwo mogli swój profesjonalizm wykorzystywać przy wsparciu najlepszego sprzętu – powiedział Wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Na terenie województwa funkcjonuje 338 jednostek OSP, z czego 140 jednostek jest włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a 198 jednostek funkcjonuje poza systemem KSRG. Na wyposażeniu jednostki OSP Różanki znajdują się trzy samochody gaśnicze, w tym dwa średnie (jeden z 2004 r. oraz nowo zakupiony), jeden lekki samochód gaśniczy z 2009 r, a także ponton śrubowy z 2013 r. Zakupiony samochód gaśniczy zastąpi wyeksploatowany, 14-letni pojazd, co niewątpliwie wpłynie na poprawę skuteczności podejmowanych działań.

Finansowanie samochodu OSP Różanki:

1) Środki Gminy – 219 800 zł;

2) Dotacja ksrg od Komendanta Głównego PSP – 100 000 zł;

3) NFOŚiGW poprzez fundusz wojewódzki – 319 800 zł (50% wartości pojazdu)

Data dodania artykułu: 2018-07-29
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u