SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Sekretarze samorządów z całej Polski rozmawiali w Gdyni
Samorządowcy, eksperci i goście zagraniczni spotkali się w Gdyni, żeby wymienić doświadczenia. Rozmawiają m.in.: o zarządzaniu w administracji i jego aktualnych wyzwaniach, cyfryzacji czy bieżącym prawodawstwie. Uczestnicy poznają też gdyńskie inspiracje w tym zakresie. Wszystko w ramach III Krajowego Kongresu Sekretarzy Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Celem kongresu jest integracja środowiska i omówienie aktualnych wyzwań i strategii, które pojawiają się w codziennej działalności samorządu oraz bieżącego prawodawstwa. Daje on również możliwość wymiany wiedzy.

– To szczególna okazja do tego, aby przede wszystkim dzielić się doświadczeniem. To ważna cecha samorządu. Realizując wiele zadań, w tym samym czasie w wielu miejscach w kraju, zdobywamy doświadczenie i dzielenie się nim jest wielkim kapitałem. My będziemy opowiadać o własnej perspektywie, ale też z przyjemnością przysłuchiwać się innym – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Spotkanie odbywało się w hotelu Courtyard by Marriott w Gdyni i potrwa dwa dni. Biorą w nim udział sekretarze samorządów z całej Polski, samorządowcy, eksperci i goście zagraniczni.

Data dodania artykułu: 2018-05-16
Autor artykułu: UM Gdynia
stat4u