SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Seminarium na temat Trasy Kaszubskiej w Szemudzie
W poniedziałek 10 lipca 2017 roku w w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie miało miejsce spotkanie wałdz gminy z wójtem Ryszardem Kalkowskim na czele z przedsiębiorcami , właściecilami nieruchomości oraz mieszkańcami./Galeria zdjęć i film/

W związku z podjętą przez Rząd decyzją dotyczącą budowy części Trasy Kaszubskiej , przd gminą Szemud stoją nowe wyzwania i mozliwości. Albowiem znaczna część Trasy, S6 będzie przebiegała przez tereny gminne. Na jej terenie znajdą się też dwa węzły komunikacyjne to jest w Szemudzie i Koleczkowie oraz nowoczesne Miejsce Obsługi Podróżnych /MOP/ w Kamieniu.

W związku z nowymi perspektywami gmina chce przyciągnąć nowych inwestorów oraz umożliwić rozwój mieszkańcom, w tym przedsiębiorcom i właścielom nieruchomości położonych na jej terenie.

W seminarium uczestniczyła min. Starosta Wejherowska Gabriela Lisius, Przewodniczący Rady Powiatu Wejcherowskiego Ryszard Czarnecki a także przedstawiciele takich instytucji jak Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Pracodawcy Pomorza, Kaszubski Związek Pracodawców, Powiatowy Cech Rzemiosła , samorządowcy , przedsiębiorcy i mieszkańcy.

Data dodania artykułu: 2017-07-11
Autor artykułu: Andrzej Ficek
stat4u