SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Spotkanie Marszałka Sejmu z Przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy
O rozbudowie przejść granicznych na polsko-ukraińskiej granicy unijnej, komunikacji infrastrukturalnej i o aktywnej współpracy między krajami w ramach programu Europa Karpat, rozmawiał w środę marszałek Sejmu Marek Kuchciński z przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy Andrijem Parubijem. Do spotkania doszło przy okazji Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Jednym z głównych tematów był rozwój infrastrukturalny przejść granicznych na granicy unijnej. Przewodniczący Andrij Parubij mówił o planach rozbudowy infrastruktury tych przejść.

Podczas spotkania Marszałek Sejmu mówił o współpracy w ramach programu Europy Karpat na wielu poziomach takich jak idea wspólnej karpackiej trasy turystycznej czy współpraca uniwersytetów z wszystkich państw karpackich. Tego typu kooperacja to pomysł prezydentów i burmistrzów miast karpackich o zacieśnianiu współpracy miast: Przemyśl, Rużemberok, Truskawiec, Sarospatak, Krynica.

Ponadto Marszałek Sejmu zaprosił przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy na obchody 550. rocznicy polskiego parlamentaryzmu, które odbędą się w przyszłym roku.

Data dodania artykułu: 2017-09-07
Autor artykułu: sejm.gov.pl
stat4u