SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Spotkanie Marszałka Sejmu z korpusem dyplomatycznym z okazji Święta Narodowego 3 Maja
3 maja 1791 roku to właśnie Sejm ówczesnej Rzeczypospolitej uchwalił jedną z najstarszych konstytucji w dziejach świata, podejmując się dzieła naprawy państwa i dostosowania go do wyzwań współczesności - powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas spotkania z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego z okazji Święta Narodowego 3 Maja. Marszałek podkreślił, że Konstytucja 3 Maja była i jest źródłem inspiracji dla minionych i współczesnych pokoleń.

Podczas tego spotkania Marszałek poinformował także zgromadzonych o aktualnych pracach Sejmu. – Będziemy aktywni we wszystkich dziedzinach i obszarach, które są istotne dla współczesnego środowiska międzynarodowego – powiedział Marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Marszałek poinformował także o Szczycie Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej, który odbędzie się 17-18 maja w Warszawie. – Chodzi o bliskość mentalną, kulturową i polityczną – podkreślił Marszałek Sejmu.

Data dodania artykułu: 2017-05-09
Autor artykułu: sejm.gov.pl
stat4u