SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Spotkanie Wielkanocne z żołnierzami
W czwartek, 29 marca Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wraz z Mariuszem Błaszczakiem ministrem obrony narodowej oraz Arturem Chojeckim wojewodą warmińsko-mazurskimprzebywali z wizytą w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim.

Stała obecność wojsk NATO na terytorium Polski była zawsze marzeniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego i realizacją jego testamentu– mówił szef rządu podczas wielkanocnego spotkania z żołnierzami Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonującej w Bemowie Piskim, która wzmacnia wschodnią flankę Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Premier Mateusz Morawiecki złożył żołnierzom Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO życzenia świąteczne podkreślając, że pełniona przez nich służba jest niezwykle ważna dla bezpieczeństwa Polski i całego Sojuszu.

Natomiast Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podziękował za współpracę, która służy bezpieczeństwu Polski, która służy bezpieczeństwu Europy oraz całego wolnego świata.

– Polska nie tylko jest biorcą bezpieczeństwa, ale także dawcą. Polscy żołnierze są w Rumunii, polscy żołnierze są na Łotwie, polscy żołnierze są w Afganistanie. To jest dowód naszego zaangażowania, to jest dowód naszego poważnego traktowania obowiązków. Staramy się o to żeby Wojsko Polskie było coraz liczniejsze, staramy się o to żeby było wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, stąd wczorajsza umowa, która gwarantuje dostarczenie do Polski zestawów przeciwrakietowych PATRIOT – mówił minister obrony narodowej podczas spotkania z żołnierzami Batalionowej Grupy Bojowej NATO.

W trakcie wizyty w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim, premier i minister oraz wojewoda uczestniczyli w odprawie z dowódcą 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz dowódcą Batalionowej Grupy Bojowej NATO, podczas której omówiony został kalendarz dalszej współpracy polskich żołnierzy z siłami sojuszniczymi stacjonującymi we wschodniej Polsce.

Wojska sojusznicze na co dzień swoją służbę pełnią wraz z polskimi żołnierzami 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Data dodania artykułu: 2018-03-31
Autor artykułu: Podlaski UW
stat4u