SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Spotkanie z Piotrem Żyłą
Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek spotkał się 5 kwietnia w Wiśle z Piotrem Żyłą, tegorocznym indywidualnym brązowym medalistą mistrzostw świata na dużej skoczni w Lahti. Spotkanie, które zorganizował burmistrz Wisły Tomasz Bujok w tamtejszym Urzędzie Miasta, było okazją do złożenia znakomitemu skoczkowi, mieszkańcowi województwa śląskiego, gratulacji.

Piotr Żyła opowiadał wojewodzie Jarosławowi Wieczorkowi o doświadczeniach ostatniego, bardzo udanego sezonu, w którym wywalczył brązowy medal mistrzostw świata w konkursie indywidualnym i złoty w drużynowym. Piotr Żyła podkreślał, że nie byłoby tego sukcesu bez dobrych relacji w polskiej drużynie. Mówił, że bardzo cieszy się ze swoich osiągnięć sportowych, a ostatnie motywują go w szczególny sposób do dalszej, wytężonej pracy - po zaledwie tygodniu urlopu skoczek już wrócił do treningów. Piotr Żyła opowiadał wojewodzie także o swoim 10-letnim synu, który podobnie jak on, zaczął trenować skoki narciarskie w wieku 7 lat na skoczni w Wiśle Łabajowie. Piotr Żyła emanował jak zwykle dawką dobrego poczucia humoru.

Piotr Żyła urodził się 16 stycznia 1987 roku w Cieszynie. Mieszka i trenuje w Wiśle. Jest reprezentantem Polski i zawodnikiem klubu KS Wisła. To drużynowy mistrz świata z 2017 roku, trzykrotny brązowy medalista (drużynowo z 2013 i 2015 roku oraz indywidualnie w 2017), olimpijczyk z Soczi w 2014 r. Jest drugim zawodnikiem 65. Turnieju Czterech Skoczni, trzykrotnym indywidualnym mistrzem Polski (dwa razy zimą i raz latem) i zdobywcą jedenastu innych medali krajowego czempionatu.

Data dodania artykułu: 2017-04-07
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u