SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Spotkanie z Prezesem All China Lawyers Association
We wtorek w Pałacu Prezydenckim Podsekretarz Stanu w KPRP Anna Surówka-Pasek i Sekretarz Stanu w KPRP Krzysztof Szczerski spotkali się z Prezesem All China Lawyers Association Panem Wangiem Jungfengiem.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych Dariusza Sałajewskiego, obecnego na spotkaniu wraz ze współpracownikami. Tematem spotkania było omówienie perspektyw współpracy środowisk prawniczych polskich i chińskich, która ma służyć intensyfikacji wymiany gospodarczej. Przedstawiciele Krajowej Rady Radców Prawnych poinformowali o zamiarze podpisania porozumienia z All China Lawyers Association.

W ocenie uczestników spotkania rozwój współpracy prawników wpisuje się w wyrażoną podczas ubiegłorocznych spotkań przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga wolę rozwoju relacji dwustronnych, w szczególności gospodarczych.

W spotkaniu uczestniczył również Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł, który zadeklarował wolę współdziałania oraz dokonania przeglądu ustawodawstwa pod kątem ułatwienia współpracy między obu krajami.

Data dodania artykułu: 2016-10-25
Autor artykułu: prezydent.pl
stat4u