SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Sprzęt dla wielkopolskiej Policji
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann przekazał Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu sprzęt wykorzystywany w prowadzeniu działań podczas sytuacji kryzysowych. Wśród przekazanego wyposażenia znalazły się między innymi namioty pneumatyczne, agregaty prądotwórcze, kompresory oraz wyposażenie logistyczne.

Przekazanie sprzętu na ręce zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu Romana Kustera odbyło się przed budynkiem urzędu. - Inwestycja w bezpieczeństwo obywateli jest priorytetowym i najważniejszym zadaniem nałożonym na wojewodę, dlatego podejmujemy działania, które wpływają na poprawę warunków pracy. Biorąc udział w koordynacji pracy służb, często bezpośrednio po zdarzeniach, na przykład po wybuchu gazu w Murowanej Goślinie czy na zawaleniu budynku na poznańskim Dębcu, widziałem, jakie są potrzeby Policji czy Państwowej Straży Pożarnej. Dlatego dziś, w ramach naszych możliwości, uzupełniamy luki w potrzebnym sprzęcie - mówił podczas uroczystości wojewoda Hoffmann.

Przyjęcie nowego wyposażenia jest konsekwencją doświadczeń sprzed roku, gdy Wielkopolskę nawiedziły między innymi nawałnice. Usuwanie skutków żywiołu wykazało, że służby mundurowe powinny dysponować sprzętem, który zapewni odpowiednią pracę sztabów z udziałem organów zarządzania kryzysowego. Urządzenia przekazane Policji dotychczas znajdowały się w zasobach Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Wartość wyposażenia wynosi blisko 200 tysięcy złotych.

Wyposażenie, które trafi do wielkopolskich policjantów umożliwi podniesie jakości działań w zakresie zabezpieczenia logistycznego niezbędnego podczas różnego rodzaju zdarzeń i sytuacji kryzysowych.

Data dodania artykułu: 2018-07-08
Autor artykułu: Wielkopolski UWstat4u