SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Stadion Miejski w Gdyni walczy o tytuł Superstadionu
Portal ekstraklasa.net prowadzi plebiscyt Super Stadion 2015 - wśród nominowanych znalazł się Stadion Miejski w Gdyni, który jest najważniejszym piłkarskim obiektem w naszym mieście. W walce o tytuł nie liczy się wielkość czy wiek, lecz estetyka, jakość wykonania, funkcjonalność i panujący na nim klimat. Dlatego Super Stadion wybierają kibice. Głosowanie sms-owe trwa do 12 kwietnia.
Stadion Miejski przy ul. Olimpijskiej jest sportową wizytówką Gdyni. Mieści ponad 15 tys. widzów, spełnia kryteria UEFA***, posiada podgrzewaną oraz nawadnianą murawę o wymiarach 105 m x 68 m. Co ciekawe, trawa od początku nie była ani razu wymieniana i jest w doskonałym stanie. Rozgrywanie zawodów po zmroku ułatwia sztuczne naświetlenie. Są także pomieszczenia sanitarne, administracyjne, konferencyjne, gastronomiczne i sklep dla kibiców. Obiekt jest doskonałym miejscem na spędzenie wolnego czasu z rodziną oraz znajomymi podczas widowisk piłkarskich. Tu swoje mecze rozgrywa gdyński klub, grający w zapleczu ekstraklasy Arka Gdynia.

Otwarcie nastąpiło 19 lutego 2011 roku. Podczas inauguracyjnego spotkania zmierzyły się ze sobą Arka Gdynia i Beroe Stara Zagora. Mecz zakończył się remisem 1-1. Potyczka miała historyczny charakter - bułgarski zespół był jedynym, z którym żółto-niebiescy mierzyli się w europejskich pucharach - w ramach Pucharu Zdobywców Pucharu w sezonie 1979/80. Wtedy Arka przegrała 3-4.

Stadion Miejski w Gdyni to - zdaniem fachowców - jeden z najlepszych obiektów tego typu w Polsce. Potwierdzeniem tej opinii są liczne nagrody oraz raporty PZPN dotyczące organizacji i stanu bezpieczeństwa na stadionach. Kliknij i wyrusz w wirtualną wycieczkę. Poza żółto-niebieskimi na gdyńskim stadionie wielokrotnie grały także młodzieżowe reprezentacje Polski. Przypomnijmy choćby mecz w listopadzie 2014 roku, w którym w towarzyskim spotkaniu reprezentacja Polski U-18 uległa Anglii 2-3.

Obiekt przy ul. Olimpijskiej to nie tylko piłka nożna. Przez ostatnie cztery lata obiekt gościł wiele prestiżowych imprez, o których głośno było w skali całego kraju. W 2014 na jego płycie po raz pierwszy zagościli... futboliści amerykańscy, którzy mierzyli się między sobą podczas Superfinału Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Seahawks Gdynia pokonali Panthers Wrocław 41-32 zdobywając tym samym tytuł Mistrzów Polski.

Arena inspiruje nie tylko sportowo; to doskonała sceneria nietuzinkowych sesji fotograficznych czy uroczystości ślubnych. Nie brakuje par, które czując nierozerwalną więź z tym miejscem chcą przeżyć wyjątkowy moment w swoim życiu właśnie tu.

Pod adresem www.plebiscyt.ekstraklasa.net znajdują się szczegóły sms-owego plebiscytu, który - przypomnijmy - trwa do niedzieli 12 kwietnia. W konkursie rywalizuje łącznie 38 obiektów. Wśród nich są tak znane jak: PGE Arena w Gdańsku, Stadion Narodowy w Warszawie, czy INEA Stadion w Poznaniu, ale także kameralny Stadion Mistrzów w Gniewinie, na którym podczas Euro 2012 trenowała piłkarska reprezentacja Hiszpanii. Warto przy okazji przypomnieć, że gdyński stadion podczas Mistrzostw Europy w 2012 roku na swoja bazę treningową wybrali Irlandczycy.

Data dodania artykułu: 2015-04-09
Autor artykułu: źródło-UM Gdyniastat4u