SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Stajemy się logistycznym centrum
Bydgoszcz coraz mocniej wyróżnia się na logistyczno – magazynowej mapie Polski. Największe firmy z branży zdecydowały się na inwestycje w okolicach Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Powstaje ponad 70 tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnych powierzchni magazynowo-produkcyjnych

Inwestycjom sprzyja liczna kadra inżynierska oraz działania realizowane przez Bydgoską Agencje Rozwoju Regionalnego, między innymi pozyskiwanie nowych inwestorów. Obecnie firmy Panattoni Europe ( na terenach dawnego „Zachemu”) oraz Waimea Holding S.A (przy ul. Mokrej) realizują projekty budowy ponad 70 tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnych powierzchni magazynowo - produkcyjnych.

W wywiadzie dla portalu property.news.pl Dorota Jagodzińska-Sasson, dyrektor zarządzający w Panattoni Europe szczególnie doceniła potencjał naszego miasta. - Bydgoszcz z każdym kwartałem zyskuje na atrakcyjności, również w branży obiektów przemysłowych o charakterze produkcyjno-magazynowym. Potwierdza to rekordowe zainteresowanie regionem – w ciągu roku możemy wybudować nawet i 120 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni dedykowanej zarówno dużym sieciom sklepów branży FMCG (produktów szybkozbywalnych) jak i lokalnym firmom, a przez to i branży logistycznej.

Panattoni Park Bydgoszcz tworzyć będą trzy hale o powierzchni 48 tysięcy metrów kwadratowych z funkcją elastycznego kształtowania modułów budynków. W kwietniu ukończono obiekt o powierzchni 16 tysięcy metrów kwadratowych , a kolejne 10 tysięcy metrów kwadratowych jest w budowie. Więcej informacji na temat tegj inwestycji znajduje się TUTAJ

Z kolei Waimea Logistic Park Bydgoszcz będzie miał powierzchnię zabudowy licząca około 90 tysięcy metrów kwadratowych . Budowa rozpoczęła się na początku czerwca. W skład centrum logistyczno-produkcyjnego wejdzie 6 hal zaprojektowanych dla klientów prowadzących zarówno produkcję, jaki i dla klientów skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu.

Obie inwestycje obsługuje Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Data dodania artykułu: 2016-08-04
Autor artykułu: www.bydgoszcz.pl
stat4u