SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Strażacy z woj. lubelskiego z awansami i odznaczeniami państwowymi
W Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się uroczysta zbiórka strażaków z okazji wręczenia odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe. Wydarzenie podsumowało miesięczne obchody jubileuszu 145 – lecia powstania lubelskiej straży pożarnej.

Dyżurny uroczystości złożył meldunek wojewodzie lubelskiemu Przemysławowi Czarnkowi. Po odegraniu hymnu, przybyłych na uroczystość gości oraz druhów i druhny przywitał lubelski wojewódzki komendant PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski,

Wojewoda Przemysław Czarnek wręczył odznaczenia państwowe w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz ochrony przeciwpożarowej. Zasłużeni zostali uhonorowani Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę.

Podczas wystąpienia wojewoda pogratulował wysokich odznaczeń państwowych i resortowych. – Są one wyrazem uznania za wkład w budowę dobra wspólnego i budowę bezpiecznej Rzeczpospolitej Polskiej, bezpiecznego regionu, za służbę w Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej – zaznaczył Przemysław Czarnek. Zwrócił także uwagę, że dzięki ustawie modernizacyjnej udaje się w większym stopniu uzupełniać sprzęt oraz unowocześniać miejsca pracy strażaków.

Wojewoda podkreślił również, że rząd RP dostrzega konieczność uzupełnienia sprzętu OSP. Przykładem jest wzrost sumy dotacji wszystkich środków z budżetu państwa dla OSP w województwie lubelskim z 6,7 mln zł w 2015 r. na ponad 20 mln zł w 2018 r. – Te środki ochotniczym strażom są absolutnie potrzebne. Od dobrego, efektywnego i niezawodnego sprzętu, zależy nie tylko bezpieczeństwo strażaków podczas akcji, ale także bezpieczeństwo mieszkańców województwa lubelskiego – przekonywał wojewoda.

Podsumowując swoje wystąpienie wojewoda podziękował strażakom za codzienną trudną i niebezpieczną pracę. – Dzięki wam czujemy się bezpiecznie – zakończył Czarnek.

Data dodania artykułu: 2018-06-23
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u