SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Strażakom należy się szacunek i wdzięczność wszystkich Polaków
Szef MSWiA otworzył w środę nowy kompleks budynków Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Przemyślu, który powstał dzięki Programowi Modernizacji Służb Mundurowych.

To Państwa profesjonalizm, poświęcenie i zaangażowanie sprawiają, że Polacy mogą czuć się bezpiecznie – powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji wręczając symboliczny klucz do kompleksu budynków technicznych, który posłuży przemyskim strażakom – Moim zadaniem jako ministra jest zapewnienie funkcjonariuszom PSP jak najlepszych warunków służby.

Koszt budowy kompleksu wyniósł ponad 2 miliony złotych. Była ona możliwa dzięki Programowi Modernizacji Służb Mundurowych. Przewiduje on, że rozwój i modernizację służb podległych MSWiA. Na ten cel trafi w sumie ponad 9,2 mld złotych, z czego do PSP trafi 957 mln. Środki pozwolą na rozbudowę infrastruktury, zakup nowego sprzętu oraz podwyżki. W styczniu tego roku strażacy otrzymali już średnio 200 zł podwyżki. Do 2020 r., wynagrodzenie strażaków wzrośnie łącznie o 609 zł, a pracowników cywilnych PSP – o 597 zł. - Pamiętamy też o Ochotniczych Strażach Pożarnych – zaznaczył minister. W tym roku dotacje dla nich wyniosły 124 mln zł – to o 15 mln więcej niż w roku poprzednim.

Strażaków-ochotników obejmie też Program Modernizacji. W ciągu 4 lat dostaną oni 501 mln zł m. in. na zakup sprzętu i wyposażenia.

Podczas uroczystości, zasłużeni strażacy z Podkarpacia otrzymali z rąk ministra medale i odznaczenia. Na uroczystości w Przemyślu obecna była również Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki i gen. bryg. Leszek Suski, Komendant Główny Straży Pożarnej.

Data dodania artykułu: 2017-10-05
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u