SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Strajkowali pracownicy gliwickiego Isovera
24 listopada w gliwickim zakładzie Isover należącym do spółki Saint-Gobain Construction Products Polska odbył się dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Protest rozpoczął się o 5.00 rano. Od maszyn produkcyjnych odeszła nocna zmiana, następnie strajk był kontynuowany przez pracowników, którzy mieli rozpocząć pracę na pierwszej, porannej zmianie. W ten sposób załoga zakładu upomniała się o podwyżki wynagrodzeń.

Akcję strajkową zorganizowała zakładowa organizacja NSZZ Solidarność. Wzięli w niej udział pracownicy produkcyjni, pracownicy utrzymania ruchu i surowcowni. Jak informuje przewodniczący zakładowej Solidarności Boguław Superat, przy maszynach została tylko garstka ludzi, którzy odpowiadali za utrzymanie prawidłowej pracy tych urządzeń.

– Pracownicy pokazali solidarność. W strajku wzięły udział osoby z długim stażem i bardzo młodzi pracownicy. Do protestu przystąpiły również osoby, które nie są zrzeszone w naszym związku. Grupa pracowników, którzy w tym czasie mieli wolne, zebrała się przed siedzibą zakładu i wsparła strajkujących. To pokazuje, jak bardzo pracownicy firmy są zdeterminowani, by walczyć o lepsze płace – podkreśla przewodniczący.

Jak informuje Superat, w nocy do zakładu przyjechał dyrektor gliwickiego Isovera i dyrektor generalny całej spółki, ale żaden z nich nie wyszedł, by porozmawiać z protestującymi pracownikami. – Natomiast po rozpoczęciu nocnej zdarzyły się próby zniechęcenia pracowników do strajku. Padały też sugestie ze strony niektórych przełożonych, że jest on nielegalny, ale pracownicy w to nie uwierzyli – zaznacza.

Data dodania artykułu: 2016-11-25
Autor artykułu: www.solidarnosc.org.pl
stat4u