SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Stulatek z gminy Radzanów
Z okazji jubileuszu 100. urodzin Pana Antoniego Śmiałka jego najbliżsi, Urząd Miasta i Gminy w Radzanowie oraz Parafia pw. św. Marcina z Tours w Radzanowie zorganizowali okolicznościowe spotkanie.

Obchody rozpoczęły się w miejscowym kościele parafialnym pw. św. Marcina z Tours mszą święta odprawioną w intencji Pana Antoniego. Po nabożeństwie, obecny na spotkaniu Krzysztof Murawski Kierownik radomskiej Delegatury MUW odczytał list gratulacyjny od Premiera Mateusza Morawieckiego.

Zwieńczeniem uroczystości było przyjęcie, podczas którego zaproszeni goście wspólnie z Jubilatem delektowali się urodzinowym tortem i wznosili okolicznościowe toasty za zdrowie Pana Antoniego.

Antoni Śmiałek urodził się 3 czerwca 1918 r. w Podlesiu na terenie gm. Radzanów. Mimo sędziwego wieku cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha. Jak sam mówi w życiu kieruje się życzliwością i bezinteresownością wobec innych. Pan Antoni wspominał, że w czasie wojny był wywieziony na przymusowe roboty, jednak udało mu się szczęśliwie wrócić do domu. Zanim przeszedł na emeryturę był rolnikiem i prowadził z rodziną ponad 5 ha gospodarstwo rolne. Obecnie gospodarstwem zajmuje się jego syn Henryk z żoną. Nestor rodu dochował się 7 synów, 16 wnuków i 22 prawnuków oraz 1 praprawnuczki.

W uroczystościach uczestniczyli m.in.: ks. Tadeusz Smardzewski, proboszcz parafii pw. św. Marcina z Tours w Radzanowie; Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej Delegatury MUW; Sławomir Kruśliński, Wójt gminy Radzanów; Halina Tkaczyk, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz rodzina, krewni i przyjaciele jubilata.

Data dodania artykułu: 2018-06-06
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u