SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Sukces harcerzy na regatach w USA!
Po raz drugi w historii reprezentanci ZHP wzięli udział w prestiżowym William I. Koch International Sea Scout Cup. Największe na świecie skautowe regaty organizowane są co dwa lata przez amerykańskich skautów. Z wielką radością informujemy, że nasza załoga zajęła trzecie miejsce w grupie Kiwi Cup oraz została jej przyznana nagroda Sportsmanship Trophy za wzorcową postawę podczas wyścigów i na lądzie.

Mateusz Fortunka i Joanna Jas wywodzą się z 33 Kieleckiej Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej „Pasat” (Chorągiew Kielecka ZHP, Hufiec Kielce-Miasto). Do wyjazdu przygotowywali się cały rok. Podczas kwalifikacji dostali się do drugie grupy startowej walczącej o trofeum Kiwi Cup (pierwsza grupa walczy o tytułowy Koch Cup). Zajęli w niej trzecie miejsce, co jest niemałym sukcesem zważywszy na bardzo wysoki poziom żeglarski regat, w których brało udział 41 załóg z 10 krajów świata.

Załoga ze Związku Harcerstwa Polskiego wygrała Sportsmanship Trophy, czyli nagrodę fair play przyznawaną przez samych zawodników (jej przyznanie odbywa się poprzez tajne głosowanie).

Data dodania artykułu: 2016-08-10
Autor artykułu: www.um.kielce.pl
stat4u