SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Sukces młodych informatyków
Znakomicie spisali się polscy uczniowie na zawodach informatycznych European Junior Olympiad in Informatics, których druga edycja odbyła się w Innopolis (Kazań, Rosja). W tym roku nasi młodzi informatycy mogą pochwalić się zdobyciem 4 medali – 2 srebrnych i 2 brązowych.

Srebrny krążek wywalczyli: Jan Strzeszyński z Warszawy (Oddziały Gimnazjalne w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica) oraz Antoni Długosz z Krakowa (Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza).

Brązowe medale z Rosji przywieźli: Zuzanna Kiczak z Wrocławia (Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi) oraz Korneliusz Obarski z Lublina (Prywatne Gimnazjum i Liceum im. Królowej Jadwigi).

Dwóch medalistów, Jana Strzeszyńskiego i Antoniego Długosza, przygotowywał do olimpiady Daniel Olkowski – nauczyciel, który prowadzi otwarte olimpijskie kółko informatyczne przy XIV LO im. S. Staszica w Warszawie. Jego podopieczni byli wielokrotnie nagradzani w krajowych i europejskich konkursach informatycznych.

Pierwsza edycja European Junior Olympiad in Informatics odbyła się w stolicy Bułgarii. W tegorocznych zawodach wzięło udział 76 uczniów z kilkunastu europejskich krajów. Celem European Junior Olympiad in Informatics jest wspieranie młodych talentów informatycznych i zachęcanie uczniów do rozwijania swoich umiejętności w tej dziedzinie.

Pełną listą nagrodzonych można znaleźć na stronie http://ejoi2018.org/results2018.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów!

Data dodania artykułu: 2018-09-19
Autor artykułu: mat prasowe MEN
stat4u