SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Symboliczne przekazanie kluczy do nowego gmachu Sądu Rejonowego w Nowym Sączu
Przedstawiciele Sądu Rejonowego w Nowym Sączu odebrali symboliczne klucze do nowego gmachu sądu, zbudowanego w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. To pierwsza tego typu inwestycja zrealizowana na zlecenie Skarbu Państwa.

Taka forma inwestycji mobilizuje partnera prywatnego do tego, żeby zbudować szybko, dobrze i oszczędnie. Dzięki partnerstwu możemy rozpoczynać inwestycje, dysponując mniejszą ilością pieniędzy - mówił w piątek (6.04.2018 r.) obecny na uroczystości wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Podkreślił, że budynek został oddany do użytku z półrocznym wyprzedzeniem i już od stycznia odbywają się w nim rozprawy.

Nowa siedziba sądu o powierzchni 8,5 tys. ma 18 nowoczesnych sal rozpraw, w tym salę wyposażoną na potrzeby procesów z udziałem niebezpiecznych przestępców. W gmachu znajdują się również: biuro obsługi interesantów z czytelnią, przyjazny pokój przesłuchań dzieci, a także odrębne pokoje dla prokuratorów, adwokatów, radców prawnych i ławników.

Dotychczas wydziały nowosądeckiego Sądu Rejonowego miały trzy różne lokalizacje, co powodowało utrudnienia zarówno dla pracowników sądu, jak i obywateli. Po otwarciu nowej siedziby wszystkie sprawy wymagające kontaktu z sądem można załatwić pod jednym adresem, przy ulicy Juliana Smolika 1.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Witold Słowik, władze miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego, Prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie Rafał Dzyr, Prezes Sądu Okręgowego w Nowym Sączu Zbigniew Krupa, przedstawiciele sądów i prokuratur

Data dodania artykułu: 2018-04-11
Autor artykułu: mat. prasowe MS
stat4u