SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Szkolenie z ratownictwa technicznego
27-30 marca 2018 roku Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach przeprowadził drugie z cyklu szkoleń z ratownictwa technicznego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym. Szkolenie miało na celu przygotowanie strażaków- ratowników do prowadzenia działań ratowniczych podczas zdarzeń na drogach oraz szlakach kolejowych w zakresie podstawowym.

Zajęcia prowadziła kadra dydaktyczna Ośrodka Szkolenia KW PSP w Kielcach oraz przy współudziale dowódcy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „Kielce” z Komendy Miejskiej PSP w Kielcach i zastępcy dowódcy JRG KP PSP w Skarżysku- Kamiennej. Zajęcia szkoleniowe prowadzone były m.in. na poliginie pożarniczym Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach, stacji demontażu pojazdów samochodowych w Nowinach oraz stacji kolejowej PSP w Skarżysku Kamiennej.

W szkoleniu udział wzięło 26 strażaków Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa świętokrzyskiego. Podsumowania szkolenia oraz wręczenia zaświadczeń dokonał zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach st. bryg. Robert Sabat.

Data dodania artykułu: 2018-04-04
Autor artykułu: st. asp. Przemysław Gad, KW PSP Kielce
stat4u