SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Szpital Powiatowy w Bartoszycach ma nowy ambulans
Szpital Powiatowy w Bartoszycach ma nowy ambulans. Jego zakup był możliwy dzięki finansowemu wsparciu wojewody, który przekazał na ten cel ponad 223 tysiące złotych.

W uroczystym przekazaniu karetki dyrekcji szpitala uczestniczył wicewojewoda Sławomir Sadowski. Przypomniał on, że Szpital w Bartoszycach to jedna z kilku placówek, które otrzymały dofinansowanie z budżetu wojewody.

W 2017 roku, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, zgodnie z ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym, przyznał dotacje celowe na:

zakup ambulansów medycznych w łącznej kwocie 1 mln 291 tys. zł dla 6 podmiotów leczniczych funkcjonujących w województwie warmińsko-mazurskim

zakup sprzętu medycznego w łącznej kwocie 2 mln 543 tys. zł dla 9 podmiotów leczniczych mających w swojej strukturze Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz 18 podmiotów leczniczych będących dysponentami Zespołów Ratownictwa Medycznego w województwie warmińsko-mazurskim.

Samo przekazanie karetki ma dziś charakter symboliczny, bo służy ona już od stycznia tego roku. Cieszę się dodatkowo, bo pan wojewoda pod koniec ubiegłego roku przekazał szpitalowi niebagatelne kwoty, bo dwa razy po 100 tys. złotych na wyposażenie zarówno szpitalnego oddziału ratunkowego jak i systemu ratownictwa medycznego. Z tych pieniędzy zakupiliśmy respiratory transportowe, pompę do szybkiego przetaczania płynów, jedyną taką w województwie warmińsko – mazurskim, detektory czadu i inny sprzęt - mówił Sławomir Wójcik, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bartoszycach.

Obecnie Szpital Powiatowy w Bartoszycach dysponuje czterema karetkami pogotowia, z których najstarsza ma dwa lata. W dyspozycji szpitala są także starsze auta spełniające rolę pojazdów zapasowych. Są one aktualnie naprawiane.

Data dodania artykułu: 2018-02-09
Autor artykułu: Warmińsko-Mazurski UW
stat4u