SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Szpital w Łomży wyróżniony
Minister zdrowia Łukasz Szumowski w czwartek wręczył Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży certyfikat akredytacyjny. W wydarzeniu wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Minister zdrowia podkreślał, że łomżyński szpital „pokazuje się jako jasna wyspa finansowa i jakości medycyny, leczenia pacjentów” na mapie województwa i Polski. Jednocześnie zaznaczył, że zdobycie certyfikatu akredytacyjnego jest trudne, i gratulował wspólnego sukcesu personelowi i dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Jak dodał, certyfikat ten powinien być gwarantem lepszego finansowania w niedalekiej przyszłości. Minister Łukasz Szumowski wręczył również dziewięciu pracownikom szpitala resortowe odznaczenia za zasługi dla ochrony zdrowia.

Audyt i certyfikat akredytacyjny dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży Ministerialny audyt szpital w Łomży przechodził na początku grudnia 2017 roku. Sześciu audytorów badało sytuację, dokumenty i infrastrukturę szpitala w 15 blokach tematycznych, z których każdy zawiera kilkanaście standardów z zakresu, m.in.: leczenie i opieka nad pacjentem, farmakoterapia, diagnostyka, kontrola zakażeń, zarządzanie ogólne, jakość i bezpieczeństwo pacjenta, zarządzanie środowiskiem opieki. Pozytywny wynik audytu zakończył się przyznaniem szpitalowi certyfikatu akredytacyjnego.

Data dodania artykułu: 2018-04-04
Autor artykułu: Podlaski UW
stat4u