SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Szpital w Łodzi będzie jak nowy
Trwają prace remontowe w Szpitalu im. Jonschera przy ul. Przyrodniczej, które mają na celu przystosowanie placówki do wymogów Ministerstwa Zdrowia i podniesienie jakości usług medycznych dla pacjentów i seniorów w Łodzi. W 2014 roku zostały przeznaczone środki pieniężne w wysokości 1,5 mln. zł na remont oddziału chorób wewnętrznych, geriatrii i diabetologii oraz na informatyzację szpitala.

W 2015 roku szpital prowadzi prace remontowe drugiego skrzydła szpitala ze swoich środków w wysokości 715 tys. zł, a miasto dokłada 150 tys. zł. na wymianę szybu windowego. Po zakończeniu wszystkich prac oddział stanie się przyjazny dla pacjentów na miarę XXI wieku. Obecnie jest to największy ośrodek w województwie łódzkim, wyspecjalizowany w opiece medycznej dla seniorów. Działalność szpitala w tym zakresie dostrzegła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i na przełomie 2013/2014 roku przekazała specjalistyczny sprzęt medyczny, który wykorzystywany jest przy leczeniu pacjentów w wieku podeszłym.

Rok 2016 stanie się przełomowy dla nowo zmodernizowanej placówki położonej w pięknej okolicy miasta na Julianowie. Szpital będzie spełniać wszystkie wymogi techniczne. III Szpital Miejski im. Jonschera przy ul. Milionowej, który przejął obiekt przy ul. Przyrodniczej, jest najstarszą placówką medyczną w Łodzi, a to zobowiązuje wszystkich pracowników do utrzymania najwyższych standardów leczenia

Data dodania artykułu: 2015-07-10
Autor artykułu: www.uml.lodz.pl
stat4u