SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Trwają Dni Młodzieży w Diecezji Kieleckiej
Ponad 1700 gości z wielu krajów przebywa w diecezji kieleckiej w ramach Dni Młodzieży w diecezjach, które poprzedzają Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Dni Młodzieży w diecezji odbywają się do 25 lipca. Całe wydarzenie ma charakter integracyjny i duchowy. Wczoraj w Wiślicy odbyło się pierwsze wspólne spotkanie wolontariuszy i zagranicznych gości, którzy przyjechali do naszego regionu na etap diecezjalny Światowych Dni Młodzieży. W spotkaniu wzięło udział około 3000 osób.

W programie Dni Młodzieży w Diecezji Kieleckiej jest jeszcze m.in. msza święta, która zostanie odprawiona 23 lipca w Kielcach na stadionie Kolporter Arena (godz. 15.30). Uczestnicy tego wydarzenia przejdą spod Bazyliki Katedralnej w paradzie grup narodowościowych na stadion. 24 lipca w amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni odbędzie się (godz. 20.00) wyjątkowy koncert "Alleluja czyli Happy Day". Na widowni zasiądą widzowie z całego świata, których będą gościć mieszkańcy naszego regionu. Organizatorem koncertu jest Urząd Miasta Kielce oraz Dom Środowisk Twórczych. Centralne uroczystości Światowych Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w dniach 25-31 lipca.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Kielce z dn. 14.06.2016 r. uczestnicy Światowych Dni Młodzieży (od 19 do 25 lipca 2016 r.) będą mogli bezpłatnie poruszać się komunikacją miejską w Kielcach (za okazaniem identyfikatorów).

Data dodania artykułu: 2016-07-25
Autor artykułu: www.um.kielce.pl
stat4u