SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Uroczysta Przysięga Żołnierzy Służby Przygotowawczej
Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w uroczystej przysiędze żołnierzy w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Na placu apelowym stanęli wszyscy z 223 elewów, którzy ukończyli służbę przygotowawczą. Przysięgę przyjął Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych pułkownik Piotr Kriese, który przypomniał też żołnierzom o randze przyrzeczenia, o zobowiązaniach i powinnościach w służbie dla ojczyzny.

Uroczystą Przysięgę Wojskową uświetniły atrakcje dla gości, rodzin i bliskich przysięgających. Zaprezentowano dynamiczne pokazy sprawności żołnierzy, Kołowych Transporterów Opancerzonych Rosomak oraz nowoczesny sprzęt wojskowy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Żołnierskie święto zakończyła uroczysta defilada pododdziałów, biorących udział w przysiędze oraz przemarsz Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania. Po ceremonii żołnierze mieli okazję spotkać się z bliskimi.

Służba przygotowawcza jest jedną z ochotniczych form służby wojskowej. Kształcenie kandydatów na żołnierzy jest jednym z podstawowych zadań CSWL. W Centrum odbywają się też kursy specjalistyczne, doskonalenia zawodowego oraz szkolenia.

Data dodania artykułu: 2017-06-12
Autor artykułu: Wielkopolski UW
stat4u