SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Uroczystość odsłonięcia dzwonu w Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik -Centrum Zdrowia Dziecka”
Wzorem wielu szpitali na świecie, również pacjenci Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” kończący leczenie onkologiczne będą mogli uczestniczyć w ceremonii bicia w dzwon aby obwieścić koniec terapii. Pozwala to uwierzyć i cieszyć się z pokonania następnego etapu walki z rakiem. Uroczyste odsłonięcie dzwonu odbyło się 12 grudnia. Fundatorem jest Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte

Inicjatorem całej akcji jest grupa SOS - MIESZKAŃCY WAWRA RODZICOM Z CZD. Dzwon został ufundowany przez kadrę, pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte.

Historia dzwonów na oddziałach onkologicznych zapoczątkowana została przez Kontradmirała Marynarki Wojennej USA Irve Charles’a, który będąc pacjentem ufundował dzwon okrętowy na placu szpitala. Bicie w dzwon ma obwieścić wszystkim iż etap leczenia onkologicznego został zakończony. Dla wielu pacjentów jest to szczególny moment gdy po wielu latach nadchodzi ich dzień!

Data dodania artykułu: 2016-12-16
Autor artykułu: mat prasowe AMW
stat4u